Сортировать статьи по: дате | популярности | посещаемости | комментариям | алфавиту

ULVI BAJARANI

Автор: ilgar от 28-03-2018, 20:26, посмотрело: 79771

ULVI BAJARANI

Date and Place of Birth: 27th January, 1995, Baku, Azerbaijan
General background:
He is a chess player since he was 5.

1-st category from 7 years old
Fide master from 10 years old
International master from 14 years old
Grand master from 16 years old

Coachs:Ilgar Bajarani (IM) father

Results:
Winner of the autumn championship of Republic Chess Centre U14, Baku (November,2004)
Champion of Baku in the category under 10 years old–boys (2004 and 2005)
3 time Champion in the category U12 in Abu-Dhabi (UAE, August, 2005,2006 and 2007)
Winner in the category U10 years old in the int. chess tournament in Tehran (Iran, February,2005)
Winner in the category U14 in the int. chess tournament ”President cup” in Baku (May, 2006)
Prize-winner in the open-chess tournament in Abu-Dhabi (UAE, August, 2006)
Winner in the category U16 in the int. chess tournament ”Caspian cup” in Rasht, Iran (December,2007)
Winner in the category of in the tournament in Dubai-U12 (July,2007)
Winner in the category U20 in the int. chess tournament ”Ramadan cup” in Abu-Dhabi,UAE (September,2008)
Winner in the category U14 in the int. open chess tournament ”Capella La Grande” in France (March,2009)
Winner in the category U14 and U20 in Azerbaijan Junior championship,Baku (April,2009)
Winner in the int. U14 open chess tournament ”Dubai-Open” in UAE (July,2009)
Winner in the int. U18 chess tournament ”Aeroflot -Open” in Moscow, Group A2(February, 2010)
Second place in tournament "PETROVSKAYA LADYA" (Petergof, Russia,July 2010)
Prize-winner in the "World youth stars" tournament in Kirishi (Russia,May 2011)
Prize-winner in Open of Avicenna CUP (Hamedan, Iran, July, 2011)
Winner U18 category in Baku-open 2011 (Baku, Azerbaijan,August, 2011)
Winner of Solidarity Day close tournament (Baku, Azerbaijan,December, 2011)
Winner in the 1-st league of Azerbaijan(Baku,November-December 2012)
Winner in the category 18 in Azerbaijan Junior championship,Baku (March,2013)
Winner of Abu-Dhabi ramadan blitz tournament (July,2013)
Winner of Alushta GM Autumn tournament Ukraina, september 2013)
Winner of İndependence Day open tournament (Baku, Azerbaijan,October, 2013)
Winner of Solidarity Day blitz tournament (Baku, December, 2013)
Winner of men championship of Azerbaijan (June, 2014)
Winner of Memorial of Fuad Djafarov (play off) (Baku, November, 2014)
Winner U20 category in Najdorf Memorial Open A 2014 (Warsaw, Poland, July, 2015)
Prize-winner in the Blitz tournament in Arad (Romania, August, 2015)
Prize-winner in the open-chess tournament in Arad (Romania, August, 2015)
Winner of Brasschat open (Belgium, august, 2015)
Winner of Memorial of Fuad Djafarov (blitz) (Baku, December, 2015)
Winner of Army day rapid tournament (Baku, June, 2016)
Winner of Army day blitz tournament (Baku, June, 2016)
Winner of Chess day rapid tournament (Poselok Molodejnaya, July, 2016)
Winner of Chess day IM norm tournament (Poselok Molodejnaya, July, 2016)
Winner of Zire Open Flag day rapid tournament (Baku, November, 2016)
Winner of Solidarity Day - Vugar Gashimov Chess Academy Classic tournament (Baku, December, 2016)
Prize-winner in the Stockholm Chess Chellenge (Sweden, March, 2017)
ULVI BAJARANIULVI BAJARANI ULVI BAJARANI
He has 3 medals from Europe Youth and 1 medal from World Youth.
Silver medal in Europe Youth U10 boy group (2005)
Bronze medal in World youth U10 boy group (2005)
Bronze medal in Europe youth U12 boy group (2006)
Silver medal in Europe Youth U12 boy group (2007)
4th place in World youth U-14 boy group (Vietnam, 2008)

Категория: ---

 

Chess sets and Clocks

Автор: ilgar от 28-04-2012, 19:47, посмотрело: 5486

Satışda İran istehsalı olan şahmat var.

Müraciət üçün (055)-7830522 e-mail: azerichess@gmail.com
İlqar



Şahmat dərslikləri:

1.İvaşenko 1-3-cü sinif (yeni başlayanlar üçün)

2.İvaşenko 4-5-ci sinif (IV-III dərəcə səviyyəsi)

3.İvaşenko 6-8-ci sinif (III-II dərəcə səviyyəsi)

4.İvaşenko 9-11-ci sinif (II-I dərəcə səviyyəsi)

Категория: Chess News In Azerbaijan

 

Baku Summer Festival

Автор: ilgar от Вчера, 20:56, посмотрело: 683

0

"Bakı yayı-2018" beynəlxalq şahmat festivalının əsasnaməsi.
Festival 30 iyun-8 iyul 2018-ci ii tarixlərində Bakı şəhərində Respublika Şahmat mərkəzində(klubunda) keçiriləcək.
Festivalın proqramında olan yarışlar:
A-Açıq turnir (Open) 1-8 iyul 2018 - isveçrə sistemi üzrə, 7 tur, nəzarət vaxtı - hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
Mükafat fondu - 2300 manat (minimum 60 nəfər iştirakçı olarsa).
B-Uşaq turniri (U11) 1-7 iyul 2018 - 2007-ci il və daha kiçik şahmatçılar üçün, isveçrə sistemi üzrə, 7 tur, nəzarət vaxtı - hər şahmatçıya 60 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
Mükafat fondu - 500 manat (minimum 50 nəfər iştirakçı olarsa)
D-Rapid turniri (10 dəq+5 saniyə) - 30 iyun 2018.
Üzvlük haqqı - 10 AZN. Mükafat fondu - 250 manat.
E-Blitz turniri (3 dəq+2 saniyə) - 7 iyul 2018.
Üzvlük haqqı - 10 AZN. Mükafat fondu - 250 manat.
Turnirlər FIDE qaydaları üzrə keçirilir. Turnirlərdə yalnız FİDE İD-si olan şahmatçılar oynaya bilər.
Sifarişlər iyunun 20-nə kimi azerichess@gmail.com elektron ünvanına gondərilməlidir. Gecikmiş şahmatçılar yalniz yer olduqda 10 manat cərimə ilə turnirə buraxıla bilər.
Təşkilat komitəsi

summer-open-aze11.pdf [844,01 Kb] (cкачиваний: 77)
summer-open-eng11.pdf [684,51 Kb] (cкачиваний: 59)

Baku Summer Festival

Категория: Chess News In Azerbaijan / Chess Calendar & Future Tournaments

 

Təsnifat turnirləri

Автор: ilgar от Вчера, 20:55, посмотрело: 114

0

                         VALİDEYNLƏRİN VƏ UŞAQLARIN NƏZƏRİNƏ!

HİRŞDK-NUN "MİLLİ QURTULUŞ GÜNÜ”NƏ

HƏSR OLUNMUŞ ŞAHMAT ÜZRƏ AÇIQ BİRİNCİLİYİ

HƏMKARLAR İTTİFAQLARININ RESPUBLİKA ŞAHMAT-DAMA

KLUBUNUN ÜNVANI: Xətai r-nu, Əhmədli qəs, SARAYEV küç.26

("BAKI K/T arxasında). Tel: (012) 375 – 52 - 57, (050) 373-10-96;

(012) 505-39-25; (055) 504-39-25

E-mail: shaxklub@mail.ru.

SINAQ YARIŞI (2009-CU İL TƏVƏLLÜDLÜ VƏ DAHA KİÇİK YAŞLI)

25 İYUN 2018-Cİ İL – 10.00 – Yarışın açılışı və I tur

26 İYUN 2018-Cİ İL – 10.00 – II və III tur

27 İYUN 2018-Cİ İL – 10.00 – IV və V tur

28 İYUN 2018-Cİ İL – 10.00 – VI və VII tur. Yarışın bağlanışı

IV DƏRƏCƏ (2006-CI İL TƏVƏLLÜDLÜ VƏ KİÇİK YAŞLI)

25 İYUN 2018-Cİ İL – 10.00 – Yarışın açılışı və I tur

26 İYUN 2018-Cİ İL – 10.00 – II və III tur

27 İYUN 2018-Cİ İL – 10.00 – IV və V tur

28 İYUN 2018-Cİ İL – 10.00 – VI və VII tur

29 İYUN 2018-Cİ İL – 10.00 – VIII və IX tur. Yarışın bağlanışı

III DƏRƏCƏ (2003-CÜ İL TƏVƏLLÜDLÜ VƏ KİÇİK YAŞLI)

25 İYUN 2018-Cİ İL – 12.00 – Yarışın açılışı və I tur

26 İYUN 2018-Cİ İL – 12.00 – II və III tur

27 İYUN 2018-Cİ İL – 12.00 – IV və V tur

28 İYUN 2018-Cİ İL – 12.00 – VI və VII tur

29 İYUN 2018-Cİ İL – 12.00 – VIII və IX tur. Yarışın bağlanışı

II DƏRƏCƏ (2002-Cİ İL TƏVƏLLÜDLÜ VƏ KİÇİK YAŞLI)

25 İYUN 2018-Cİ İL – 12.00 – Yarışın açılışı və I tur

26 İYUN 2018-Cİ İL – 12.00 – II və III tur

27 İYUN 2018-Cİ İL – 12.00 – IV və V tur

28 İYUN 2018-Cİ İL – 12.00 – VI və VII tur

29 İYUN 2018-Cİ İL – 12.00 – VIII və IX tur. Yarışın bağlanışı

Sifarişlər və ödənişlər iyunun 24-nə kimi olunmalıdır.

Müdiriyyət

Категория: Chess News In Azerbaijan

 
 

YourNextMove GCT (Leuven, BEL, 12-16.06.2018)

Автор: ulvich от 17-06-2018, 00:29, посмотрело: 6

0 Official Site

Final Standings after 9 Rapid and 18 Blitz rounds

Rk Name Ti FED Rtg Rapidscore RapidPts Blitz Combined
1 So, Wesley g USA 2778 7.0 14 8.0 22
2 Karjakin, Sergey g RUS 2782 5.0 10 11.5 21.5
3 Vachier-Lagrave, Maxime g FRA 2789 5.5 11 10.5 21.5
4 Nakamura, Hikaru g USA 2769 5.0 10 11.0 21
5 Aronian, Levon g ARM 2764 5.5 11 9.5 20.5
6 Grischuk, Alexander g RUS 2766 4.0 8 9.5 17.5
7 Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2808 4.5 9 8.0 17
8 Anand, Viswanathan g IND 2759 2.5 5 9.5 14.5
9 Caruana, Fabiano g USA 2816 3.5 7 6.5 13.5
10 Giri, Anish g NED 2782 2.5 5 6.0 11

Категория: Chess News In The World

 

«Петербургское лето»

Автор: ilgar от 16-06-2018, 19:54, посмотрело: 14

0 Открыта регистрация на фестиваль «Петербургское лето»

Время и место проведения

Фестиваль проводится с 14 августа (день приезда) по 27 августа (день отъезда) 2018 года: Мемориал В.Л. Корчного — 14.08 (день приезда) - 24.08 (день отъезда); этап детского кубка России — 14.08 (день приезда) - 24.08 (день отъезда) 2018 года, этап Гран-при России по рапиду — 24.08 (день приезда) - 27.08 (день отъезда) 2018 года, в отеле «Парк» по адресу: Санкт-Петербург, Крестовский остров, ул. Северная дорога, 12.


Предварительные заявки на участие принимаются на сайте spbchesstournaments.com до 12.08.2018.

Программа фестиваля:

15.08 11:00 Турниры B: Детский кубок России 1 тур 17:00 Турнир А: Мемориал В.Л. Корчного 1 тур
16.08 11:00 Турниры В: Детский кубок России 2 тур 17:00 Турнир А: Мемориал В.Л. Корчного 2 тур
17.08 11:00 Турниры В: Детский кубок России 3 тур 17:00 Турнир А: Мемориал В.Л. Корчного 3 тур
18.08 11:00 Турниры В: Детский кубок России 4 тур 17:00 Турнир А: Мемориал В.Л. Корчного 4 тур
19.08 11:00 Турниры В: Детский кубок России 5 тур 17:00 Турнир А: Мемориал В.Л. Корчного 5 тур
20.08 11:00 Турниры В: Детский кубок России 6 тур 17:00 Турнир А: Мемориал В.Л. Корчного 6 тур
21.08 11:00 Турниры В: Детский кубок России 7 тур 17:00 Турнир А: Мемориал В.Л. Корчного 7 тур
22.08 11:00 Турниры В: Детский кубок России 8 тур 17:00 Турнир А: Мемориал В.Л. Корчного 8 тур
23.08 10:00 Турниры В: Детский кубок России 9 тур
15:30 Турниры B - закрытие
17:00 Турнир А: Мемориал В.Л. Корчного 9 тур 22:00 Турнир А: Мемориал В.Л. Корчного – закрытие
24.08 10:00 Турнир D: Конкурс решения задач 12:00 Турнир E: шахматы Фишера 18:00 Турнир F: блиц
25.08 11:00 Турнир G: Лекция и сеанс 15:00 Турнир C: Гран-при России по рапиду 1-5 тур
26.08 10:30 Турнир C:Гран-при России по рапиду 6-11 тур 18:30 Турнир С: Гран-при России по рапиду - закрытие

Official site

Категория: Chess News In The World / Chess Calendar & Future Tournaments

 

Şahmat kitabları / Chess books

Автор: ilham от 13-06-2018, 23:24, посмотрело: 63

0
ŞAHMAT KİTABLARI / CHESS BOOKS

Əməkdar məşqçi İlham Əliyevin şahmat kitablarının (Şahmat yaradıcılığım / My chess creative work və Ölməz manevr / Immortal manoeuvre) yeni reklam videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=E3aFfDFmEvk

Категория: Chess Composition

 

5th Altibox Norway Chess 2018 (Stavanger, NOR, 27.05-10.06.2018)

Автор: ulvich от 10-06-2018, 14:25, посмотрело: 64

0 Official Site

Final Standings after round 9
1 Caruana, Fabiano 2822 5/8
2 Carlsen, Magnus 2843 4.5/8
3 Nakamura, Hikaru 2769 4.5/8
4 Anand, Viswanathan 2760 4.5/8
5 So, Wesley 2778 4/8
6 Aronian, Levon 2764 4/8
7 Mamedyarov, Shakhriyar 2808 3.5/8
8 Vachier-Lagrave, Maxime 2789 3/8
9 Karjakin, Sergey 2782 3/8
10 GM Ding, Liren 2791 1.5/3

Final Standings after round 9 (Blitz)
1 So, Wesley GM 6
2 Nakamura, Hikaru GM 5.5
3 Anand, Viswanathan GM 5.5
4 Carlsen, Magnus GM 5
5 Mamedyarov, Shakhriyar GM 4.5
6 Vachier Lagrave, Maxime GM 4.5
7 Caruana, Fabiano GM 4.5
8 Karjakin, Sergey GM 3.5
9 Aronian, Levon GM 3
10 Ding, Liren GM 3

Категория: Chess News In The World

 

Veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı 2018 (29.05-02.06.2018)

Автор: ulvich от 4-06-2018, 21:29, посмотрело: 111

0 Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama (24 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2
1 1
Ismayilov Hamza AZE 1816 7,0 49,5 38,5
2 6
Farajzade Oruj AZE 1661 7,0 43,5 34,0
3 14
Muradov Telman AZE 1573 6,0 48,5 39,0
4 4
Mukhtarov Nazim AZE 1739 6,0 43,0 33,5
5 3
Kazimov Eynur AZE 1789 6,0 40,5 30,5

Категория: Chess News In Azerbaijan

 
 

CIRTDAN 2018 (+=, #2, #3, #N)

Автор: ilham от 31-05-2018, 22:43, посмотрело: 80

0

CIRTDAN 2018 (+=, #2, #3, #N)

 

  Azərbaycan Şahmat Federasiyası Şahmat Bəstəçiliyi Komissiyası məsələ və etüdlərin tərtibi üzrə «CIRTDAN» beynəlxalq yarışının ilkin nəticələrini  elan edir. Cırtdan (RUS – Джыртдан, ENG – Jirtdan) – Azərbaycan nağıllarının ən məşhur qəhrəmanlarından biridir. Azərbaycan şahmat bəstəçiliyində daşların sayı 5-dən artıq olmayan məsələ və etüdlər də "Cırtdan” adlanır.

Bölmələr və hakimlər:

 

1) += (Etüdlər) – Harold van der Heijden (Hollandiya).

 

2) #2 (İkigedişli) – Mikola Çernyavski (Ukrayna).

 

3) #3 (Üçgedişli) – Elmar Abdullayev (Şirvan, Azərbaycan).

 

4) #N (Çoxgedişli) – Aleksandr Sıqurov (Rusiya).

 
 

TƏLTİF / AWARD:

 

PDF – jirtdan-2018-studies-2-3-n-award.pdf [922,15 Kb] (cкачиваний: 112)

 

PGN (+=) – cirtdan-2018-provisional-award.pgn [13,42 Kb] (cкачиваний: 33)

 

İradları bu tarixə kimi (01.07.2018) aşağıdakı elektron ünvana göndərmək olar.

 

The award is open for - 01.07.2018. All claims to: abdullaev-elmar@bk.ru


Категория: Chess Composition

 

Avicenna Cup 2018

Автор: ilgar от 29-05-2018, 10:29, посмотрело: 64

0
15th International Chess Festival "Avicenna Open” Hamadan, Iran, 17th to 24th August 2018
 
Avicenna Cup 2018
INVITATION
Hamadan Chess Association under the auspices of the I.R. Iran Chess Federation has the honour of inviting all players of national chess federations to participate in the 15 th International Chess Festival "Avicenna Open” to be organized in Hamadan, Iran from 17th August to 24 th August 2018.
1. General Regulations & Rules
1.1 The Tournament shall be governed by the Fide Laws of Chess.
1.2 Definition of Tournament is:
 Category A Master tournament- for Players with Rating 2100 and higher.
 Category B for Player with rating less than 2100 and unrated players.
 Category B for Youth Player (Under 14, boys & girls)
 
avicenna-chess-tournament-2018.pdf [563,49 Kb] (cкачиваний: 28)
 
1.3 The tournaments are open to all local chess players and foreign players who have FIDE ID.

Категория: Chess News In The World

 

2018 Summer Chess Classic (Saint Louis, Missouri, USA, 15-23.05.2018)

Автор: ulvich от 25-05-2018, 16:12, посмотрело: 104

0 Official Site

Final Standings after round 9

Rank Name Score M/F Rating TPR W-We 1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 GM Durarbayli, Vasif 6.0 (2.0)
M 2623 2756 +1.58 1 1 1 1 ½ ½ ½ 0 ½
2 GM Akobian, Varuzhan 6.0 (0.0)
M 2647 2753 +1.26 1 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½
3 GM Sevian, Samuel 5.5 M 2619 2711 +1.15 1 ½ 1 ½ 0 1 ½ ½ ½
4 GM Xiong, Jeffery 4.5 M 2665 2626 -0.48 1 0 0 ½ 1 0 ½ 1 ½
5 GM Zherebukh, Yaroslav 4.5 M 2640 2629 -0.15 ½ ½ ½ ½ 0 1 ½ 1 0
6 GM Bok, Benjamin 4.5 M 2640 2629 -0.15 ½ ½ 0 ½ 1 ½ ½ ½ ½
7 GM Prohaszka, Peter 4.0 M 2613 2589 -0.26 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 1
8 GM Indjic, Aleksandar 4.0 M 2600 2590 -0.07 0 0 ½ ½ 1 ½ ½ 0 1
9 GM Fridman, Daniel 3.5 M 2639 2549 -1.13 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½
10 GM Jumabayev, Rinat 2.5 M 2612 2466 -1.75 0 ½ 0 0 1 0 ½ ½ 0

Категория: Chess News In The World

 

Dubai jn 2018

Автор: ilgar от 15-05-2018, 12:16, посмотрело: 220

0

Dubai Chess & Culture Club is pleased to invite you to participate in the 15th Dubai Junior Chess Tournament 2018, which will be held at Dubai Chess & Culture Club from 26th June - 4th July 2018.

1. Participants & Registration:
1.1. Open to all FIDE-rated players Under 14 Years (Born 2004 and later).
1.2. Registration is only accepted online via the following link
1.3. Last day of registration is 10th June 2018 @ 21:00 (GST) (Penalty Fees applicable after this date)
1.4. No Application accepted after 20th June 2018 @ 21:00 (GST)
1.5. All Participants fully comply with the rules and regulations of the United Arab Emirates.


2. Format & Time Control:
2.1. 9 Rounds Swiss System
2.2. Classic Time Control – 90 minutes with an increment of 30 seconds per move for the whole

5.1. Total prize fund of the tournament is USD 10,000
5.1.1. Main Prizes (based on Tie-Break):
1st Place USD 2,000 + Trophy
2nd Place USD 1,600 + Silver Medal
3rd Place USD 1,400 + Bronze Medal
4th Place USD 1,200
5th Place USD 1,000
6th Place USD 600
7th Place USD 500
8th Place USD 400
9th Place USD 300
10th Place USD 200

20180430-dj18-regulation.pdf [305,03 Kb] (cкачиваний: 28)

Категория: Chess News In The World / Chess Calendar & Future Tournaments

 

İlham Əliyevin şahmat kitabları

Автор: ilham от 10-05-2018, 01:07, посмотрело: 174

0 İlham Əliyevin şahmat kitabları

Категория: Chess Composition

 

Nakhchivan Open 2017 (30.04-10.05.2018)

Автор: ulvich от 6-05-2018, 21:23, посмотрело: 105

0 Chess-Results Group A
Chess-Results Group B (< 2249)
Chess-Results Group C (U12)
Chess-Results Blitz

9 turdan sonra yekun sıralama (A qrupu, 58 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED RtgI Klub/Şəhər Pts. TB1 n rtg+/-
1 4 GM Mamedov Nidjat AZE 2602 Baku 6,5 2543 9 13,1
2 9 GM Tiviakov Sergei NED 2569
6,5 2496 9 11,6
3 2 GM Safarli Eltaj AZE 2657 Baku 6,0 2529 9 0,4
4 3 GM Guseinov Gadir AZE 2654 Shamkir 6,0 2524 9 -0,2
5 10 GM Khenkin Igor GER 2557
6,0 2501 9 8,3
6 1 GM Korobov Anton UKR 2678
6,0 2442 9 -11,1
7 14 GM Ghaem Maghami Ehsan IRI 2531
6,0 2439 9 4,7
8 43 FM Ibrahimli Murad AZE 2305 Sumqayit 6,0 2407 9 54,4
9 27 IM Abdulov Orkhan AZE 2401 Baku 6,0 2375 9 13,2

Категория: Chess News In Azerbaijan

 

World School Chess Championship 2018 (Durres, ALB, 21-29.04.2018)

Автор: ulvich от 30-04-2018, 18:10, посмотрело: 84

0 Official Site
Chess-Results

AZE
Player overview for AZE
SNo
Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Rk. K rtg+/- Group
4
Bayramli Rafael 1145 AZE 1 0 1 1 1 1 ½ 0 1 6,5 4 40 31,60 U7
5
Alizada Pasham 1119 AZE 1 1 1 1 0 1 0 0 1 6,0 6 40 -8,80 U7
7
Karimli Yusif 1113 AZE 1 1 1 1 1 0 ½ ½ 1 7,0 2 40 71,20 U7
10
Suleymanli Ismayil 1402 AZE 1 0 1 1 0 1 1 1 1 7,0 3 40 39,60 U9
8 CM Orujov Farid 1760 AZE 1 ½ ½ 0 1 1 1 1 ½ 6,5 6 40 -12,00 U11
1
Babazada Khazar 2222 AZE 1 1 1 ½ 1 ½ 0 ½ ½ 6,0 5 40 -58,80 U13
1
Manafov Vugar 2275 AZE 1 1 0 1 ½ 1 ½ 1 0 6,0 5 40 -39,20 U15
26
Ali Ahad 1486 AZE ½ ½ 0 0 ½ ½ ½ 1 1 4,5 22 40 6,00 U15
1 FM Ibrahimli Murad 2305 AZE 1 1 1 1 0 1 1 1 ½ 7,5 1 20 8,20 U17
3 WCM Bashirli Saadat 0 AZE 1 0 1 1 1 1 0 1 0 6,0 4 0 0,00 G7
7 WCM Ismayilova Khanim 1259 AZE 1 0 0 1 1 0 0 0 1 4,0 19 40 -71,60 G9
27
Nasirova Lala 0 AZE ½ 1 0 0 1 0 1 0 0 3,5 22 0 0,00 G9
7 WCM Gasimova Samra 1519 AZE 1 ½ ½ 1 1 1 0 ½ ½ 6,0 4 40 41,20 G11
13
Karimli Zhala 1451 AZE 0 0 1 1 1 1 1 0 ½ 5,5 9 40 38,00 G13
6 WCM Ismayil Malak 1771 AZE 1 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 5,5 5 40 -24,40 G15
3
Heydarova Aytaj 1876 AZE 1 1 1 ½ 1 ½ 1 1 1 8,0 2 40 115,20 G17

Категория: Chess News In The World

 

FIDE World Amateur Chess Championship 2018 (Cagliari, ITA, 22-29.04.2018)

Автор: ulvich от 30-04-2018, 17:04, посмотрело: 174

0 Official Site
Chess-results
9 turdan sonra yekun nəticələr (U2000 qrupu, 98 iştirakçı)
Rk. SNo Name FED RtgI Pts. TB1  TB2 TB3 TB4 TB5 Rp
1 10 Hajiyev Kanan AZE 1959 9,0 0,0 49,0 53,5 5 9 2692
2 17 Baisynov Islam KGZ 1945 7,0 0,0 49,0 53,5 4 6 2095
3 16 Tavagwisa Lawrence ZIM 1946 7,0 0,0 40,5 43,0 5 7 2042
4 45 Tadevosyan Gevorg ARM 1860 6,5 0,0 46,0 48,5 4 5 2062
5 29 Bonali Leonardo ITA 1901 6,5 0,0 45,5 47,0 4 5 2053
6 11 Nagy Laszlo GER 1958 6,5 0,0 45,0 48,5 5 4 2026
7 23 Boorchi Byaruuzana MGL 1923 6,5 0,0 44,5 48,0 5 6 2035
8 19 Chinguun Otgonbayar MGL 1929 6,5 0,0 40,0 44,5 4 6 1991

Категория: Chess News In The World

 

5th Vugar Gashimov Memorial 2018 (Shamkir, AZE, 19-28.04.2018)

Автор: ulvich от 28-04-2018, 21:55, посмотрело: 116

0 Official Site
Final Standings after round 9
1. Carlsen, Magnus g NOR 2843 6 2884
2. Ding, Liren g CHN 2778 2846
3. Karjakin, Sergey g RUS 2778 5 2809
4. Radjabov, Teimour g AZE 2748 2770
5. Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2814 2762
6. Wojtaszek, Radoslaw g POL 2744 2770
7. Giri, Anish g NED 2777 2767
8. Mamedov, Rauf g AZE 2704 4 2732
9. Topalov, Veselin g FID 2749 4 2727
10. Navara, David g CZE 2745 2604

Категория: Chess News In Azerbaijan

 
Назад Вперед
 
: