ULVI BAJARANI

ULVI BAJARANI

Date and Place of Birth: 27th January, 1995, Baku, Azerbaijan
General background:
He is a chess player since 5.

Has 1-st category since 7.
A FIDE Master since 10.
An International Master since 14.
An International Grandmaster since 16.

Coachs:Ilgar Bajarani (IM) father

Results:
A Prize-winner in the 10th Beirut International Open Chess Championship (Lebanon, April-May, 2019)
The winner of Fischer Random Chess group in "Peterburgskaya Leto" tournament (Russia, August, 2018)
A Prize-winner in the Stockholm Chess Challenge (Sweden, March, 2017)
The winner of Solidarity Day - Vugar Gashimov Chess Academy Classic tournament (Baku, December, 2016)
The winner of Zire Open Flag day rapid tournament (Baku, November, 2016)
The winner of Chess day IM norm tournament (Poselok Molodejnaya, July, 2016)
The winner of Chess day rapid tournament (Poselok Molodejnaya, July, 2016)
The winner of Army day blitz tournament (Baku, June, 2016)
The winner of Army day rapid tournament (Baku, June, 2016)
The winner of Fuad Djafarov Memorial (blitz) (Baku, December, 2015)
The winner of Brasschat open (Belgium, August, 2015)
A prize-winner in the Arad open tournament (Romania, August, 2015)
A prize-winner in the Arad Blitz tournament (Romania, August, 2015)
The winner of U20 category in Najdorf Memorial Open A 2015 (Warsaw, Poland, July, 2015)
The winner of Memorial of Fuad Djafarov (play-off) (Baku, November, 2014)
The winner of men championship of Azerbaijan (June, 2014)
The winner of Solidarity Day blitz tournament (Baku, December, 2013)
The winner of Independence Day open tournament (Baku, Azerbaijan, October, 2013)
The winner of Alushta GM Autumn tournament (Ukraine, September 2013)
The winner of Abu-Dhabi Ramadan blitz tournament (July, 2013)
The winner of U18 category in Azerbaijan Junior championship, (Baku, March, 2013)
The winner of the 1-st league of Azerbaijan(Baku, November-December 2012)
The winner of Solidarity Day close tournament (Baku, Azerbaijan, December, 2011)
The winner of U18 category in Baku-open 2011 (Baku, Azerbaijan, August, 2011)
A Prize-winner in Open of Avicenna cup (Hamedan, Iran, July, 2011)
A Prize-winner in the "World Youth Stars" tournament in Kirishi (Russia, May 2011)
Second place in the tournament "PETROVSKAYA LADYA" (Petergof, Russia, July 2010)
The winner of category U20 in the international chess tournament "Aeroflot-Open" in Moscow, Group A2 (February, 2010)
The winner of U14 chess tournament "Dubai-Open" in the UAE (July, 2009)
The winner of categories U14 and U20 in Azerbaijan Junior championship, (Baku, April, 2009)
The winner of category U14 in the international chess tournament "Capella La Grande" open in France (March,2009)
The winner of category U20 in the international chess tournament "Ramadan cup" in Abu-Dhabi, the UAE (September,2008)
The winner of U12 category in the Dubai children tournament (July, 2007)
The winner of U16 category in the international chess tournament ”Caspian cup” in Rasht, Iran (December,2007)
A prize-winner of Abu-Dhabi open-chess tournament (UAE, August, 2006)
The winner of U14 category in the international chess tournament "President cup" in Baku (May, 2006)
The winner of U10 category in the international chess tournament in Tehran (Iran, February,2005)
The triple champion in the category U12 tournament in Abu-Dhabi (the UAE, August, 2005, 2006 and 2007)
The winner of Baku championship in the category Under 10 years old boys (2004 and 2005)
The winner of autumn championship of Republic Chess Centre U14, Baku (November,2004)



He has 3 medals from Europe Youth and 1 medal from World Youth.
The silver medal in the U10 category of Europe youth championship (2005)
The bronze medal in the U10 category of World youth championship (2005)
The bronze medal in the U12 category of Europe youth championship (2006)
The silver medal in the U12 category of Europe youth championship (2007)
4th place in the U14 category of World youth championship (Vietnam, 2008)
Read more

Chess sets and Clocks

Satışda İran istehsalı olan şahmat var.

Müraciət üçün (055)-7830522 e-mail: azerichess@gmail.com 
İlqar



Şahmat dərslikləri:

1.İvaşenko 1-3-cü sinif (yeni başlayanlar üçün)

2.İvaşenko 4-5-ci sinif (IV-III dərəcə səviyyəsi)

3.İvaşenko 6-8-ci sinif (III-II dərəcə səviyyəsi)

4.İvaşenko 9-11-ci sinif (II-I dərəcə səviyyəsi)

Read more

UAE Ramadan Tournaments

Dubai Cup Team Chess Tournament 2019 (Blitz, 56 teams, Dubai, UAE, 18-19.05.2019)
24th Sharjah Ramadan International Chess Championship 2019 (Rapid, 146 players, Sharjah, UAE, 13-18.05.2019)

24th Sharjah Ramadan International Chess Championship 2019 (Blitz, 173 players, Sharjah, UAE, 16.05.2019)
Allegiance to Zayed Chess Tournament 2019 (Rapid, 144 players, Dubai, UAE, 8-12.05.2019)


Final Ranking after 9 Rounds (Sharjah, Rapid, 146 players)
Rk.SNo

NameFEDRtgPts.TB1TB2TB3TB4
12
GMSargissian GabrielARM26947,50,054,059,06
21
GMSalem A.R. SalehUAE27207,50,049,553,57
33
GMGuseinov GadirAZE26637,50,049,553,56

Final Ranking after 9 Rounds (Sharjah, Blitz, 173 players)
Rk.SNo

NameFEDRtgPts.TB1TB2TB3
11
GMGuseinov GadirAZE27078,00,552,056,5
27
IMDimakiling OliverPHI24058,00,551,556,0
34
IMKhademalsharieh SarasadatIRI24617,50,052,056,0
43
GMSargissian GabrielARM25997,50,049,053,5
510
IMAl Qudaimi BasheerYEM23997,50,049,053,0

Final Ranking after 9 Rounds (Dubai, Rapid, 144 players)

Rk.SNo

NameFEDRtgPts.TB1TB2TB3TB4TB5Krtg+/-
13
GMGuseinov GadirAZE26638,50,051,043,5842025,0
21
GMSargissian GabrielARM26947,50,054,046,0632011,4
32
GMIordachescu ViorelMDA26707,00,052,044,55220-4,0
45
GMArencibia Rodriguez WalterCUB25387,00,051,543,5642018,2
54
GMMagerramov ElmarAZE25677,00,050,543,06420-6,2
612
IMAli SebbarMAR23767,00,050,042,0752014,4
710
IMEl Adnani MoklissMAR24037,00,049,542,0642015,0
88
IMDimakiling OliverPHI24517,00,049,041,074206,2
99
IMAl Qudaimi BasheerYEM24387,00,047,540,57320-10,2
1013

Hilwani TalalSYR23537,00,044,538,57220-25,0

Team-Composition with round-results (Dubai, Blitz, 56 teams)
1. Maksud @ Home of Chess (RtgAvg:2683, TB1: 16 / TB2: 15)
Bo.
NameRtgFEDFideIDPts.GamesRtgAvgKrtg+/-
1GMGuseinov Gadir2707AZE134013787,592298201,8
2GMMiladinovic Igor2659SRB42033807,59206620-6,0
2. Arbor Masters (RtgAvg:2579, TB1: 15 / TB2: 15)
Bo.
NameRtgFEDFideIDPts.GamesRtgAvgKrtg+/-
1GMSargissian Gabriel2599ARM133008818,0922502029,8
2GMGagunashvili Merab2559GEO136016527,09212320-3,0
3. Marimax (RtgAvg:2282, TB1: 14 / TB2: 13)
Bo.
NameRtgFEDFideIDPts.GamesRtgAvgKrtg+/-
1IMDimakiling Oliver2405PHI52022487,0921252031,6
2
Marcos Marvin2158PHI52088406,091932209,8
Read more

Təsnifat turnirləri

VALİDEYNLƏRİN VƏ UŞAQLARIN NƏZƏRİNƏ!

HİRŞDK-NUN “MİLLİ QURTULUŞ GÜNÜ”NƏ    

 HƏSR OLUNMUŞ ŞAHMAT ÜZRƏ AÇIQ BİRİNCİLİYİ

HƏMKARLAR  İTTİFAQLARININ RESPUBLİKA ŞAHMAT-DAMA 

KLUBUNUN  ÜNVANI : Yasamal r-nu, M.SEYİDOV küç., ev 35 D 

(21 SAYLI MƏKTƏBİN YANI)Tel: (012) 505 39 25, (012) 375 52 57; (055) 402 04 49; (050) 373 10 91. E-mail:   shaxklub@mail.ru.                          

SINAQ  YARIŞI

8 YAŞADƏK (2011-Cİ İL TƏVƏLLÜDLÜ VƏ DAHA KİÇİK YAŞLI)

15 İYUN 2019-CU İL – 09.00 – Yarışın açılışı və I tur

16 İYUN 2019-CU İL – 09.00 – II və III tur

17 İYUN 2019-CU İL – 09.00 – IV və V tur

18 İYUN 2019-CU İL – 09.00 – VI və VII tur. Yarışın bağlanışı

IV  DƏRƏCƏ

8 YAŞADƏK (A qrup: 2011-Cİ İL TƏVƏLLÜDLÜ VƏ KİÇİK YAŞLI)

12 YAŞADƏK (B qrup: 2007-Cİ İL TƏVƏLLÜDLÜ VƏ KİÇİK YAŞLI)

15 İYUN 2019-CU İL – 10.00 – Yarışın açılışı və I tur

16 İYUN 2019-CU İL – 10.00 – II və III tur

17 İYUN 2019-CU İL – 10.00 – IV və V tur

18 İYUN 2019-CU İL – 10.00 – VI və VII tur

19 İYUN 2019-CU İL – 10.00 – VIII və IX tur. Yarışın bağlanışı

III  DƏRƏCƏ

10 YAŞADƏK (A qrup: 2009-CU İL TƏVƏLLÜDLÜ VƏ KİÇİK YAŞLI)

16 YAŞADƏK (B qrup: 2003-CÜ İL TƏVƏLLÜDLÜ VƏ KİÇİK YAŞLI)


15 İYUN 2019-CU İL – 12.00 – Yarışın açılışı və I tur

16 İYUN 2019-CU İL – 12.00 – II və III tur

17 İYUN 2019-CU İL – 12.00 – IV və V tur

18 İYUN 2019-CU İL – 12.00 – VI və VII tur

19 İYUN 2019-CU İL – 12.00 – VIII və IX tur. Yarışın bağlanışı

II  DƏRƏCƏ

16 YAŞADƏK (2003-CU İL TƏVƏLLÜDLÜ VƏ KİÇİK YAŞLI)


15 İYUN 2019-CU İL – 14.00 – Yarışın açılışı və I tur

16 İYUN 2019-CU İL – 14.00 – II və III tur

17 İYUN 2019-CU İL – 14.00 – IV və V tur

18 İYUN 2019-CU İL – 14.00 – VI və VII tur

19 İYUN 2019-CU İL – 14.00 – VIII və IX tur. Yarışın bağlanışı


          Sifarlər və ödənişlər iyunun 14-nə kimi olunmalıdır

                                                                                                                                                Müdiriyyət


Read more

Nakhchivan Open 2019 (Nakhchivan, AZE, 30.04-10.05.2019)

Chess-results A qrupu
Chess-results B qrupu
Chess-results C qrupu
Chess-results Blitz qrupu

9 turdan sonra yekun sıralama (A qrupu, 54 iştirakçı)
Rk.
AdFEDRtgIKlub/ŞəhərPts.TB1TB2rtg+/-
1GMGareyev TimurUSA2560
7,52467619,2
2GMAbasov NijatAZE2633Baku7,0248155,3
3GMSanikidze TornikeGEO2488
6,52412410,9
4IMNigmatov OrtikUZB2469
6,02510420,0
5GMMalakhatko VadimBEL2508
6,02502314,5
6IMAsadli VugarAZE2454Baku6,02463316,0
7
Gholami Orimi MahdiIRI2406
6,02444521,6
8IMGadimbayli AbdullaAZE2394Baku6,02442520,0

9 turdan sonra yekun sıralama (B qrupu, 104 iştirakçı)
Rk.
AdFEDRtgIKlub/ŞəhərPts.TB1TB2rtg+/-
1
Bayramov ElkhanAZE2158Baku8,51970854,4
2
Eynullayev AtillaAZE2175Baku7,51813719,6
3
Abbasov AmilAZE2215Ganja / Agstafa7,0195371,4
4
Huseynov ShahinAZE2189Baku7,018747-0,8
5FMBayramov ElvinAZE2181Guba7,018626-0,4

9 turdan sonra yekun sıralama (C qrupu, 188 iştirakçı)
Rk.
AdTipFEDRtgIPts.TB1TB2
1
Mammadov IlgarU12RUS12528,012677
2
Gafarov NiyaziU12AZE13427,512256
3
Talgatov NazarU10KAZ12467,512137
4
Allahverdiyev ZahidU12AZE15647,512126
5
Shikhahmadi NihatU10AZE11697,012795
6
Alizada AgshinU10AZE11687,012446
7
Hasanli UghurU12AZE13297,012176
8
Bayram BanuU12AZE11247,012166
9
Ganbarli HuseynU10AZE12937,012087
10
Tasmukhanov AlanU12KAZ13097,011817

9 turdan sonra yekun sıralama (Blitz qrupu, 74 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgIKlub/ŞəhərPts.TB1TB2
16GMAbasov NijatAZE2487Baku7,523646
21GMGuseinov GadirAZE2707
7,023016
34GMRasulov VugarAZE2531Ganja7,023005
47GMPourramezanali AmirrezaIRI2464
7,022926
511IMBashirli NailAZE2373Baku6,523816
631IMGarayev KananAZE2148Baku6,523306
78GMSanikidze TornikeGEO2462
6,523106
82GMKovalev VladislavBLR2575
6,522845
Read more

Bakı Yayi Şahmat Fesitavlı-2019

Bakı Yayi Şahmat  Fesitavlı-2019


Festival 2-10 iyul 2019-cu ii tarixlərində BakI şəhərində Respublika Şahmat mərkəzində (klubunda) keçiriləcək. Festivalın proqramında olan yarişlar:
A-Beynəlxalq ad normalı turnir-Master– şeveningen sistemi ilə. hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
B-Açıq turnir (Open)-isveçrə sistemi üzrə,7 tur,
hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
Mukafat fondu -2000 manat (minimum 60 тəfər iştirakçı olarsa)
C-Uşaq turniri –U12- 2007-ci il və daha kiçik şahmatçılar üçün,isveçrə sistemi üzrə,7 tur,hər şahmatçıya 60 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
Mukafat fondu -500 manat (minimum 50 тəfər iştirakçı olarsa)
D-Rapid turniri (10 dəq+5 saniyə).Mukafat fondu -250 manat
E-Blitz turniri (3 dəq+2 saniyə) Mukafat fondu -250 manat
Turnirlər FIDE qaydaları üzrə keçirilir.Turnirlərdə yalnız FİDE İD-si olan şahmatçılar oynaya bilər
Sifarişlər iyunun 20-nə kimi azerichess@gmail.com elektron ünvanına gondərilməlidir.Gecikmiş şahmatçılar yalniz yer olduqda turnirə buraxıla bilər.
Təşkilat komitəsi
Read more

10th Beirut International Open Chess Championship (Beirut, LBN, 25.04-03.05.2019)

Official Site
Chess-Results

Final Ranking after 9 Rounds (Category A, 55 players)
Rk.
NameFEDRtgPts.TB1TB2TB3TB4rtg+/-
1GMBernadskiy VitaliyUKR25877,50,048,042,566,9
2GMBajarani UlviAZE24706,50,049,043,554,7
3GMKotanjian TigranARM24586,50,048,043,543,5
4GMKarpatchev AleksandrRUS24236,50,048,043,0410,6
5IMKhodashenas MersadIRI24676,50,046,542,053,0
6FMEl Jawich AmroLBN22386,50,043,038,5535,8
Read more

49th International Tournament Bosna 2019 (Sarajevo, BIH, 27.04-05.03.2019)

Official Site
Chess-Results

Final Ranking after 9 Rounds (104 players)

Rk.SNo
NameFEDRtgPts.TB1TB2TB3Rprtg+/-
16IMSadikhov UlviAZE24797,056,043,55264921,3
25GMKadric DenisBIH25427,054,542,5525988,2
31GMPredojevic BorkiBIH26217,053,041,5526283,5
44GMBrkic AnteCRO25606,555,043,5425613,0
52GMKozul ZdenkoCRO25896,551,540,062525-3,2
616FMBorsuk KonstantinUKR23686,549,538,56244122,0
73GMDjukic NikolaMNE25666,549,039,052477-6,7
87GMNestorovic NikolaSRB24736,548,538,5424441,7
910GMDizdarevic EmirBIH24236,548,538,05250710,3
1017IMKlasan VladimirSRB23666,546,036,5523765,5
Read more