Log in
Close

ULVI BAJARANI

---

ULVI BAJARANI

Date and Place of Birth: 27th January, 1995, Baku, Azerbaijan
General background:
He is a chess player since 5.

Has 1-st category since 7.
A FIDE Master since 10.
An International Master since 14.
An International Grandmaster since 16.

Coachs:Ilgar Bajarani (IM) father

Results:
A Prize-winner in the 2020 Charlotte Open (Charlotte, North Carolina, the USA, January, 2020)
The co-winner of the Final Four tournament in the UTRGV II team (Dallas, the USA, October, 2019)
The winner of “Baku's Summer” blitz tournament (Baku, Azerbaijan, July, 2019)
A Prize-winner in the 10th Beirut International Open Chess Championship (Beirut, Lebanon, April-May, 2019)
The winner of Fischer Random Chess group in “Peterburgskaya Leto” tournament (Russia, August, 2018)
A Prize-winner in the Stockholm Chess Challenge (Sweden, March, 2017)
The winner of Solidarity Day – Vugar Gashimov Chess Academy Classic tournament (Baku, Azerbaijan, December, 2016)
The winner of Zire Open Flag day rapid tournament (Baku, Azerbaijan, November, 2016)
The winner of Chess day IM norm tournament (Poselok Molodejnaya, July, 2016)
The winner of Chess day rapid tournament (Poselok Molodejnaya, July, 2016)
The winner of Army day blitz tournament (Baku, Azerbaijan, June, 2016)
The winner of Army day rapid tournament (Baku, Azerbaijan, June, 2016)
The winner of Fuad Djafarov Memorial in the blitz category (Baku, Azerbaijan, December, 2015)
The winner of “Brasschaat open” (Brasschaat, Belgium, August, 2015)
A prize-winner in the Arad open tournament (Arad, Romania, August, 2015)
A prize-winner in the Arad blitz tournament (Arad, Romania, August, 2015)
The winner of U20 category in Najdorf Memorial Open A 2015 (Warsaw, Poland, July, 2015)
The winner of Memorial of Fuad Djafarov in the play-off category (Baku, Azerbaijan, November, 2014)
The winner of men championship of Azerbaijan (Baku, June, 2014)
The winner of Solidarity Day blitz tournament (Baku, Azerbaijan, December, 2013)
The winner of Independence Day open tournament (Baku, Azerbaijan, October, 2013)
The winner of Alushta GM Autumn tournament (Ukraine, September 2013)
The winner of Abu-Dhabi Ramadan blitz tournament (Abu-Dhabi, the UAE, July, 2013)
The winner of U18 category in Azerbaijan Junior championship, (Baku, Azerbaijan, March, 2013)
The winner of the 1st league of Azerbaijan (Baku, November-December, 2012)
The winner of Solidarity Day close tournament (Baku, Azerbaijan, December, 2011)
The winner of U18 category in Baku-open 2011 (Baku, Azerbaijan, August, 2011)
A Prize-winner in the Avicenna Cup Open Tournament (Hamadan, Iran, July, 2011)
A Prize-winner in the “World Youth Stars” tournament (Kirishi, Russia, May 2011)
Second place in the tournament “Petrovskaya Ladya” (Petergof, Russia, July 2010)
The winner of category U20 in the A2 Group of international chess tournament “Aeroflot-Open” (Moscow, Russia, February, 2010)
The winner of U14 chess tournament “Dubai-Open” (Dubai, the UAE, July, 2009)
The winner of U20 category in Azerbaijan Youth Championship (Baku, Azerbaijan, April, 2009)
The winner of U14 category in Azerbaijan Youth Championship (Baku, Azerbaijan, March, 2009)
The winner of category U14 in the international chess tournament “Cappelle la Grande” (Cappelle la Grande, France, March, 2009)
The winner of category U20 in the international chess tournament “Ramadan cup” (Abu-Dhabi, the UAE, September, 2008)
The winner of U12 category in the Dubai children tournament (Dubai, the UAE, July, 2007)
The winner of U16 category in the international chess tournament “Caspian cup” (Rasht, Iran, December, 2007)
A prize-winner of Abu-Dhabi open-chess tournament (the UAE, August, 2006)
The winner of U14 category in the international chess tournament "President cup" in Baku (May, 2006)
The winner of U10 category in the international chess tournament in Tehran (Iran, February, 2005)
The triple champion in the category U12 tournament in Abu-Dhabi (Abu-Dhabi, the UAE, August, years 2005, 2006, and 2007)
The winner of Baku championship in the U10 Boys category (2004 and 2005)
The winner of Autumn tournament of Republic Chess Centre U14 (Baku, Azerbaijan, November, 2004)




He has 3 medals from Europe Youth and 1 medal from World Youth.
The silver medal in the U10 category of Europe youth championship (Herceg-Novi, Serbia and Montenegro, 2005);
The bronze medal in the U10 category of World youth championship (Belfort, France, 2005);
The bronze medal in the U12 category of Europe youth championship (Herceg-Novi, Montenegro, 2006);
The silver medal in the U12 category of Europe youth championship (Rijeka, Croatia, 2007);
4th place in the U14 category of World Youth Championship (Vung Tau, Vietnam, 2008);

Chess sets and Clocks

General

Satışda İran istehsalı olan şahmat var.

Müraciət üçün (055)-7830522 e-mail: azerichess@gmail.com 
İlqar



Şahmat dərslikləri:

1.İvaşenko 1-3-cü sinif (yeni başlayanlar üçün)

2.İvaşenko 4-5-ci sinif (IV-III dərəcə səviyyəsi)

3.İvaşenko 6-8-ci sinif (III-II dərəcə səviyyəsi)

4.İvaşenko 9-11-ci sinif (II-I dərəcə səviyyəsi)

Rauf Məmmədov Fransa çempionu oldu.

Chess News In The World

Rauf Məmmədov Fransa çempionu oldu

Onlayn blits şahmat üzrə açıq Fransa çempionatı keçirilib.


Apasport.az saytının məlumatına görə, 700-dən çox şahmatçının qatıldığı yarışda Azərbaycan qrossmeysterləri də mübarizə aparıblar.
İsveçrə sistemi ilə keçirilən ilk mərhələ 15 turdan ibarət olub. İlk 16 yerin sahibi final mərhələsinə vəsiqə qazanıb.
Azərbaycan şahmatçılarından yalnız üçü həlledici raunda çıxıb. Eltac Səfərli 4-cü, Qədir Hüseynov 5-ci, Rauf Məmmədov 12-ci yeri tutub. Hər üç şahmatçı 11,5 xal toplayıb.
1/8 finalda Rauf Qədiri 1,5:0,5 hesabı ilə məğlub edib. Eltac isə Evgenios İoannidisi (Yunanıstan) üstələyib – 2:0. Növbəti mərhələdə yenə Azərbaycan dueli baş tutub və Rauf bu dəfə də 1,5:0,5 hesabı ilə qalib gəlib.
Yarımfinalda ilkin mərhələnin qalibi Vasili İvançuk (Ukrayna) üzərində 2:1 hesablı qələbə qazanan Məmmədov finalda Kristian Bauerlə (Fransa) görüşüb. 3:1 hesablı qələbə təmsilçimizə Fransa çempionu titulu qazandırıb.
Qeyd edək ki, turnirdə tanınmış şahmatçılardan Alireza Firuzya, gənclər arasında dünya çempionu Maksim Laqar, Fransa çempionu Sofi Milye kimi iştirakçılar da qüvvəsini sınayıb.

Mənbə:
Apasport.az.

tehsilchess.az saytına müsahibəm

Chess Composition

tehsilchess.az saytına müsahibəm

 

«Təhsil» Respublika İdman Mərkəzinin www.tehsilchess.az saytına verdiyim «Hansı bəstəkarlar musiqi bəstələmir» adlı müsahibəni Sizlərə təqdim edirəm. Müsahibə verməyi heç sevməsəm də, bu məncə çox maraqlı alınıb. Aysel Bəxtiyarlıya təşəkkür edirəm!

Müsahibəmlə buradan tanış ola bilərsiniz: www.tehsilchess.az/interview-ilham-aliyev



COVID-19 Şahmat Bəstəçiliyi yarışlarını təxirə saldı

Chess Composition

COVID-19 Şahmat Bəstəçiliyi yarışlarını təxirə saldı 

Məlum səbəblərə görə (COVID-19) aprel ayında keçirilməsi nəzərdə tutulmuş şahmat bəstəçiliyi yarışları təxirə salındı.

1) 4-5 aprel Şahmat Həlletməsi 41-ci Azərbaycan çempionatı - əlavə məlumat veriləcək, may-iyun aylarında keçirilməsi nəzərdə tutulub.

2) Şahmat Həlletməsi 15-ci Avropa çempionatı, 23-27.04.2020, Ukrayna, Poltava şəhəri. 2021-ci ilə keçirildi.

3) Ümümdünya 44-cü Moskva Şahmat Olimpiadası gələn ilə keçirildiyi üçün bu yarışa həsr olunmuş şahmat bəstəçiliyi yarışı da gələn ilə keçirildi. Yarışa göndərilmiş bütün şahmat bəstələrinin qeydiyyatı ləğv olunur. Müəlliflər əsərlərindən istədikləri kimi istifadə etmək hüququna malikdirlər.

Ancaq şad xəbər də var. Virusun tüğyan etdiyi dövrdə 8-ci FIDE Dünya kuboku elan edilib. Evdən çıxmadan rahatca bu yarışda iştirak edə bilərsiniz:
İngilis - https://www.wfcc.ch/competitions/composing/fidewcc_2020/
Rus - https://ru-chess-art.livejournal.com/447916.html

Azerbaijan Women's Championship / Qadınlar arasında Azərbaycan Çempionatı (4-13.03.2020)

Chess News In Azerbaijan

Chess-Results
Live / Canlı


9 turdan sonra turnir cədvəlində yekun sıralama

Rk.
AdRtgFED12345678910Pts.TB1TB2TB3
1WGMBalajayeva Khanim2358AZE*½½11011117,060,027,50
2WFMBeydullayeva Govhar2237AZE½*10110½116,050,025,00
3IMMammadova Gulnar2386AZE½0*½½½11116,040,022,00
4WGMMamedjarova Turkan2310AZE01½*½½01115,540,021,25
5WGMMamedjarova Zeinab2278AZE00½½*011115,040,016,75
6WGMAbdulla Khayala2276AZE10½½1*0½014,530,021,25
7WFMAllahverdiyeva Ayan2053AZE010101*0½03,530,017,25
8WCMIsmayil Malak1943AZE0½000½1*103,020,011,25
9WGMFataliyeva Ulviyya2377AZE000001½0*12,520,08,25
10WCMRzali Sabina1899AZE000000110*2,020,06,50

Aeroflot Open 2020 (Moscow. RUS, 19-27.02.2020)

Chess News In The World

Chess-Results Group A
Chess-Results Group B

Final Ranking after 9 Rounds (Group A, 97 players)

Rk.SNo
NameTypsexFEDRtgPts.TB1TB2
171IMSuleymanli AydinU18
AZE24746,552622
28GMJumabayev Rinat

KAZ26466,552557
311GMMamedov Rauf

AZE26436,542578
415GMAravindh Chithambaram Vr.

IND26306,542558
538GMAleksandrov Aleksej

BLR25926,052612
656GMAsadli Vugar

AZE25386,052595
76GMAdhiban B.

IND26546,052582
840GMPetrosyan Manuel

ARM25906,042598
929GMYilmaz Mustafa

TUR26076,042574
1017GMParavyan David

RUS26296,042569
4720GMDurarbayli Vasif

AZE26254,552533
5577IMGadimbayli AbdullaU18
AZE24604,542549

Final Ranking after 9 Rounds (Group B, 105 players)
Rk.SNo
NameTypsexFEDRtgPts.TB1TB2
12GMHarutyunian Tigran K.

ARM25387,052438
29IMAfanasiev Nikita

RUS24987,042440
31GMBogdanovich Stanislav

UKR25467,042386
427IMMuradli MahammadU18
AZE24276,552462
7280CMSamadov ReadU18
AZE22734,042349
9862FMBayramov Elvin

AZE23372,532356

18th Caspian Cup International Chess Festival (Rasht, Iran, 14-19.02.2020)

Chess News In The World

Chess-Results A Group
Chess-Results U14 Group

Final Ranking after 9 Rounds (202 players)

Rk.SNo
NameFEDRtgClub/CityPts.TB1TB2TB3rtg+/-
11IMIskandarov MisratdinAZE2520Azerbaijan8,00,0264350,514,9
28IMTahbaz ArashIRI2461Gilan7,50,0238646,00,5
39GMHarutjunyan GevorgARM2444Armenia7,00,0255053,013,1
43GMPourramezanali AmirrezaIRI2497Gilan7,00,0250251,06,2
516IMDaneshvar BardiyaIRI2327Tehran7,00,0249750,044,4
66GMRasulov VugarAZE2476Azerbaijan7,00,0244047,01,9
710GMMirzoev AzerAZE2439Azerbaijan7,00,0238047,0-0,9
811
Gholami Orimi MahdiIRI2434Mazandaran7,00,0236948,5-0,1
912FMDaghli ArashIRI2424Gilan7,00,0236945,00,6
1028
Azadi AmirmohammadIRI2155Alborz7,00,0223737,544,0
2275CMSuleymanli SuleymanAZE1968Azerbaijan6,00,0218743,598,8
3139
Ahadzade KananAZE2091Azerbaijan6,00,0207638,5-3,0
4497
Gurbanov IsmayilAZE1888Azerbaijan5,50,0208741,094,8
5779
Novruzov EminAZE1956Azerbaijan5,00,0207141,025,0
99149WCMBaghirova KhatunAZE1812Azerbaijan4,50,0186634,58,2
10086
Valiyev ShahinAZE1932Azerbaijan4,50,0185737,0-35,6
12693
Javadov HabilAZE1901Azerbaijan4,00,0180034,0-42,8

Final Ranking after 9 Rounds (370 players)
Rk.SNo
NameTypFEDRtgClub/CityPts.TB1TB2TB3rtg+/-
124
Baghirov IbrahimU14AZE1372Azerbaijan8,00,048,043,098,4
214
Yazdani AlirezaU12IRI1466Gilan7,50,053,547,582,0
36
Moradi Mohammad SorooshU14IRI1578Kermanshah7,50,052,046,55,6
42
Ghayourifar AmirU12IRI1754Alborz7,50,050,545,0-17,2
511
Moradpour ArtinU12IRI1549Gilan7,50,048,544,048,8
61
Ghanbaralifarzad Mohammad HoseiU14IRI1826Hamedan7,50,047,042,5-13,2
75
Nezamdoust Amir MohammadU14IRI1615Gilan7,50,045,040,5-1,6
2241
Aghayeva GulsanamU14AZE1243Azerbaijan6,50,049,044,085,6
2421WCMBudagova LeylaU12AZE1413Azerbaijan6,50,047,042,524,4
2791
Huseynov NihadU14AZE1143Azerbaijan6,50,045,040,546,0
3747
Hashimov IlgarU12AZE1221Azerbaijan6,00,046,541,54,8
4033
Salifli MirmehdiU14AZE1288Azerbaijan6,00,045,040,5-36,4
5126
Asadov HuseynU12AZE1337Azerbaijan6,00,042,537,5-25,6
5369
Soltanov NihadU14AZE1171Azerbaijan6,00,042,038,018,0
73269
Mammadli NurayU08AZE0Azerbaijan5,50,046,541,5
108105
Guliyev YunusU12AZE1109Azerbaijan5,00,045,041,0-16,4
137297
Mustafa MuhammadaliU08AZE0Azerbaijan5,00,038,034,0
148298
Nahmatova AtlasU14AZE0Azerbaijan5,00,036,032,5
159118
Babayeva AsnaU10AZE1074Azerbaijan4,50,046,041,047,6
272352
Tahmazova FidanU14AZE0Azerbaijan3,50,034,031,0
290170
Ahmadova TahminaU10AZE0Azerbaijan3,00,039,536,0
293256
Khalilzade ZahraU06AZE0Azerbaijan3,00,036,533,5
Back Next

Navigation